برگزاری تمرینات منظم ملی پوشان بدمینتون اعزامی به جاکارتا
۱۹ام مرداد ۱۳۹۷ ماشین و خودرو

«ثریا آقایی» و «مهران شهبازی» ملی پوشان اعزامی ایران به بازی های آسیایی جارکارتا تمرینات منظمی را به همراه ۱۲ حریف تمرینی در کمپ تیم های ملی پشت سر می گذارند.

 رئیس فدراسیون بدمینتون گفت: «ثریا آقایی» و «مهران شهبازی» ملی پوشان اعزامی ایران به بازی های آسیایی جارکارتا تمرینات منظمی را به همراه ۱۲ حریف تمرینی در کمپ تیم های ملی پشت سر می گذارند.

محمدرضا پوریا درباره آخرین روند آماده سازی ثریا آقایی و مهران شهبازی برای حضور در بازی های آسیایی گفت: از ۳ ماه پیش اردوی آماده سازی را برای این دو بازیکن پیش بینی کردیم.

وی توضیح داد که ۲۰ بازیکن دختر و ۲۰ بازیکن پسر در اردوی آماده سازی به عنوان حریفان تمرینی این ۲ بازیکن حضور داشتند که این تعداد به شش پسر و دختر کاهش یافت.

رئیس فدراسیون بدمینتون با یادآوری نامه نگاری با وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک برای افزایش سهمیه بازیکنان اعزامی به بازی های آسیایی جاکارتا اظهار داشت: ما از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک تشکر می کنیم که با اعزام این ۲ بازیکن آینده دار ما موافقت کردند.

پوریا توضیح داد که با وجود آنکه امیر جباری بازیکن معرفی شده ایران به کمپ پیشرفته توسعه بدمینتون آسیا (AOP) بود اما در مسابقات انتخابی مغلوب مهران شهبازی شد و از بازی های آسیایی جا ماند.

بدمینتون ایران پیش از این تنها در ۳ دوره بازی های آسیایی تهران، بازی های آسیایی دوحه و بازی های آسیایی اینچئون کره جنوبی حضور داشت و این بار چهارمین حضور خود را در این رویداد مهم تجربه می کند. 

* باید از عنوان قهرمانی غرب آسیا دفاع کنیم

پوریا با اشاره به برگزاری مسابقات انتخابی پسران و دختران زیر ۱۷ و زیر ۱۵ سال جهت اعزام به مسابقات غرب آسیا در لبنان گفت: در این مسابقات انتخابی ۴ پسر و ۴ دختر در گروه های سنی زیر ۱۵ و زیر ۱۷ سال انتخاب شدند که به مسابقات قهرمانی غرب آسیا اعزام خواهند شد.

وی با بیان اینکه این مسابقات از روز ۱۵ شهریور آغاز می شود، تصریح کرد که ایران در این مسابقات باید از عنوان قهرمانی دوره گذشته خود دفاع کند.

پوریا دفاع از عنوان قهرمانی دوره گذشته در غرب آسیا را سخت توصیف کرد و افزود: کشورهای دیگر و همجوار از جمله امارات در طول سال اقدام به برگزاری مسابقات جایزه بزرگ بدمینتون می کنند و این موضوع کار را برای ما دشوارتر کرده است.

رئیس فدراسیون بدمینتون با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه استعدادیابی اظهار داشت: در حال حاضر ۶۰ بازیکن مطرح پسر و دختر کمتر از ۱۸ سال در اختیار داریم که در برنامه های استعدادیابی فدراسیون حضور دارند. 

وی حضور در مسابقات قهرمانی غرب آسیا و سایر اعزام های بین المللی را زمینه ساز تجربه اندوزی این بازیکنان عنوان کرد و گفت: نگاه ما در اعزام این تیم ها آن است که این بازیکنان تجربه کافی برای حضور در مسابقات آسیایی و جهانی و همچنین کسب سهمیه را داشته باشند.

پوریا با بیان آنکه در حال حاضر میانگین سنی بازیکنان تیم ملی ایران کمتر از ۲۲ سال است، خاطرنشان کرد: چنانچه ثریا آقایی در دوره قبلی مصدوم نشده بود، حتما می توانست سهمیه المپیک را از آن خود کند؛ کسب سهمیه بازیهای المپیک ۲۰۲۰ توکیو نیز با توجه به تلاش های وی دور از دسترس نیست. 


مطالب پیشنهادی