درفشی‌پور به دیدار رده بندی رفت
۱۸ام فروردین ۱۳۹۷ ماشین و خودرو

کاراته کا وزن منهای ۶۷ کیلوگرم تیم ملی، با شکست برابر حریف مصری خود روز یکشنبه برای کسب مدال برنز در مرحله رده‌بندی به روی تاتامی می‌رود.

به گزارش پروفسور استون، از صبح امروز (جمعه) ۱۷ فروردین چهارمین مرحله لیگ جهانی کاراته وان در شهر “رباط” کشور مراکش آغاز شده است که در وزن منهای ۶۷ کیلوگرم، هامون درفشی‌پور به عنوان نماینده ایران در این رقابت‌ها حاضر بود که با شکست در مرحله نیمه نهایی راهی بازی رده‌بندی شد.

این مسابقات با حضور ۵۴۵ کاراته کا از ۷۲ کشور پیگیری می‌شود.

درفشی‌پور ابتدا مقابل “امین سلام” از الجزایر با استفاده از قانون سنشو پیروز شد. او در دومین دیدار خود به مصاف “بوراک اویگور” از ترکیه رفت و باز هم با قانون سنشو موفق شد این حریف که عنوان قهرمانی امیدهای جهان در سال ۲۰۱۵ و قهرمانی اروپا را در کارنامه دارد، شکست دهد.

سومین مبارزه درفشی‌پور برابر “رائول کوئروا” از اسپانیا بود که با نتیجه ۲ بر یک موفق شد این کاراته‌کا را شکست دهد و راهی دور بعد شود. او در چهارمین مبارزه خود ۴ بر صفر “اصیل بیک موراتوف” از قزاقستان را برد و به دور نیمه نهایی راه یافت.

اما کاراته‌کا وزن منهای ۶۷ کیلوگرم ایران در نیمه نهایی ۲ بر صفر نتیجه را به “علی الساوی” از مصر دارنده عنوان سومی امیدهای جهان در سال ۲۰۱۵ واگذار کرد و نتوانست فینالیست شود تا برای کسب مدال برنز، روز یکشنبه به روی تاتامی برود.

درفشی‌پور پیش از این و بهمن ماه، در اولین مرحله لیگ‌جهانی کاراته در پاریس نیز به نشان برنز دست یافته بود.


مطالب پیشنهادی