پيشنهاد دبير جشنواره فجر براي ابراهيم حاتمي‌کيا
۲۳ام اسفند ۱۳۹۶ ماشین و خودرو

ابراهيم داورغه‌زاده معاون ارزشيابي و نظارت سازمان سينمايي و دبير سي‌وششمين جشنواره فيلم فجر در اينستاگرام از ابراهيم حاتمي‌کيا درخواست کرد که به عنوان داور در سي‌وهفتمين جشنواره فيلم فجر حضور داشته باشد.

داروغه‌زاده در اين باره نوشت:

«آقاي حاتمي‌کياي عزيز ؛ البته که براي ما افتخار است که شما زينت بخش آيين‌هاي جشن سينماي ايران در دهه مبارک فجر باشيد.

معلوم است که حضور خالق ناب‌ترين آثار سينماي دفاع مقدس ايران همچون ” مهاجر” “ديده بان” و ” از کرخه تا رأين ” در جشنواره فيلم فجر باعث افتخار برگزار کنندگان آن باشد.

بسيار خوشحال ميشويم پيشنهاد‌هاي شما عزيز درد آشنا را براي همسو تَر شدن جشنواره فيلم فجر با أرمان‌هاي راستين انقلاب ، بشنويم.

همه مخاطبان سينما دوستِ ايران عزيز إذعان دارند که شما سفارش واقعي را از قلب خودتان ميگيريد نه از سرمايه گذارهايتان ، ” موج مرده” بهترين شاهد اين مدعاست.

اينکه شما درد ملي را فهم ميکنيد و براي آن فيلم ميسازيد منافاتي ندارد با اينکه ديگر همکارانتان نيز درد‌هاي جامعه را درک کنند، همه موضوعات ملي ما خارج از مرزهاي ما و امنيتي نيستند، معضلات اجتماعي داخل کشور هم موضوعات ملي هستند و نياز به ساخته شدن فيلم‌هاي انتقادي مشفقانه داريم، شما هم روزگاري ما را “دعوت” کرديد براي ديدن “گزارش يک جشن”.

حق بودن مسير فيلمسازي شما با حق بودن مسير فيلمسازي همکاران شما تعارضي ندارد، شما خوب هستيد ديگران هم خوب هستند.

از آخرين باري که داور جشنواره فيلم فجر انقلاب بوديد ده سال ميگذرد، در آن دوره سيمرغ بهترين فيلمنامه به فيلم خوب و ملي “زادبوم “تعلق گرفت. البته متاسفانه فيلم به مدت هشت سال توقيف شد.

از صميم قلب آرزو داريم پس از ده سال دوباره افتخار بدهيد و در مقام قاضي در جشنواره سي و هفتم فيلم فجر انقلاب حضور داشته باشيد.


مطالب پیشنهادی