«مصادره» اکران و «تگزاس» به فروردين نرسيد
۱۷ام اسفند ۱۳۹۶ ماشین و خودرو

با حذف «تگزاس» به کارگرداني مسعود اطيابي از اکران نوروزي، «مصادره» به کارگرداني مهران احمدي روي پرده سينماها مي‌رود.

به گزارش مهر، با توجه به اينکه تنها ۱۳ روز به پايان سال جاري و آغاز سال ۹۷ باقي مانده است، سينماي ايران در انتظار مشخص شدن فيلم‌هايي است که در اکران نوروزي روي پرده مي‌روند.

هرچند آيين نامه شوراي صنفي نمايش که اين روزها با نام نظام نامه اکران از سوي سازمان سينمايي رسانه اي شد به صنوف ابلاغ نشده است، اما از گوشه و کنار نام برخي از فيلم‌ها براي اکران نوروزي اعلام مي‌شود.

در اين ميان نام اولين فيلمي‌که اکران آن در نوبت نوروز قطعي شده به گوش مي‌رسد فيلم سينمايي «مصادره» به کارگرداني مهران احمدي و تهيه کنندگي محمدحسين قاسمي‌است. اين اثر سينمايي در سي و ششمين جشنواره ملي فيلم فجر به نمايش درآمد و آنچه در پرونده اين فيلم جلب توجه مي‌کند سرمايه گذاري محمد امامي‌در آن است.

«مصادره» در کنار چهار فيلم ديگر سينمايي توسط شرکت «فيلميران» براي اکران نوروزي اعلام آمادگي کرده بود و با توجه به اينکه هر دفتر نمي‌تواند بيش از ۲ فيلم در هر فصل اکران داشته باشد از اين بين «مصادره» براي اکران نوروزي انتخاب و فيلم سينمايي «تگزاس» به کارگرداني مسعود اطيابي از اين گردونه حذف شده است. با اين حساب «تگزاس» اولين قرباني اکران نوروزي شرکت پخش فيلميران است.

حال بايد ديد فيلم‌هاي بعدي که قرار است با قدرت صاحبان فيلم‌ها در نوروز اکران شود، چه گزينه‌هايي هستند.


مطالب پیشنهادی