سرمايه‌گذاري ۱۰ هزار ميليارد توماني براي ايجاد نيروگاه‌ها
۲۲ام بهمن ۱۳۹۶ ماشین و خودرو

در وضعيت فعلي مصرف برق ايران سه برابر متوسط مصرف دنياست.


معاون هماهنگي توانير گفت: در وضعيت فعلي مصرف برق ايران سه برابر متوسط مصرف دنياست.
به گزارش ايسنا، محمودرضا حقي فام اظهار کرد: شبکه برق ايران چهاردهمين شبکه بزرگ دنياست و در مقايسه با کشورهاي اروپايي و کشورهاي دنيا بزرگترين تجهيزات برقي را دارا هستيم.
وي با اشاره به اينکه ۳۵ ميليون مشترک را در کل کشور تامين مي‌کنيم، خاطرنشان کرد: ما با مديريت شبکه به هم پيوسته برق در کشور متوسط خاموشي را در سال ۹۵ به ۲.۵۴ دقيقه رسانده‌ايم و تقريبا در طول سال اين ميزان براي هر نفر يک هزار دقيقه خاموشي است.
معاون هماهنگي توانير با يادآوري اينکه طبق پيش‌بيني‌ها امسال در نظر داريم تا متوسط خاموشي‌ها را به دو دقيقه کاهش دهيم، بيان کرد: اين امر پيشرفت بزرگي در بخش خاموشي‌هاست.
حقي فام هدف اصلي توانير را کاهش تلفات برق در تمامي‌واحدها و استان‌ها اعلام کرد و گفت: طبق آخرين اطلاعات ميزان تلفات بخش توزيع ۱۰.۶ دهم درصد است که تلاش مي‌کنيم اين ميزان تلفات را در بخش توزيع تک رقمي‌کنيم و به رقم ۷ تا ۸ درصد تقليل دهيم که يک رقم اقتصادي براي کشور محسوب مي‌شود.
وي تصريح کرد: در زمان پيک بار در سال گذشته بيش از ۵۵ هزار مگاوات تامين برق داشتم که رکورد بزرگي براي کشور محسوب مي‌شود. معاون هماهنگي توانير صنعت برق را يک صنعت يکپارچه در تمام بخش‌هاي اعلام کرد و افزود: ما در تمام برهه‌هاي حساس کشور چه در زمان جنگ و چه در زمان تحريم با حداقل امکانات توانستيم نياز مردم را به برق تامين کنيم و در وضعيت فعلي نيز که صنعت برق هدف اصلي دشمن بوده است مقاومت توانير و صنعت برق ايران مثال زدني بوده است.
حقي فام با تاکيد بر اينکه در جال حاضر توزيع برق ايران هيچ وابستگي به کشورهاي خارجي ندارد و از نظر نرم‌افزاري و سخت‌افزاري نيازي به هيچ کشوري نداريم.

مطالب پیشنهادی