بازطراحي و رونمايي از سامانه پس از معاملات در آينده نزديک
۳ام بهمن ۱۳۹۶ ماشین و خودرو

مديرعامل شرکت سپرده گذاري مرکزي، از برنامه ريزي اين شرکت براي بازطراحي سامانه پس از معاملات و رونمايي از آن در آينده نزديک خبر داد .


مديرعامل شرکت سپرده گذاري مرکزي، از برنامه ريزي اين شرکت براي بازطراحي سامانه پس از معاملات و رونمايي از آن در آينده نزديک خبر داد .
حسين فهيمي‌مديرعامل شرکت سپرده گذاري مرکزي گفت: سال گذشته در اسفندماه اين سامانه به شکل آزمايشي راه اندازي شد و به اصطلاح به صورت گرم زير بار رفت و دو سه روز هم با آن معامله شد تا عملکرد واقعي آن ارزيابي شود.
وي افزود: بعد از اين اقدام، اشکالات اين سامانه به پيمانکار آن ارجاع شد تا اولا مجددا روي آن کار کند و برخي تغييرات جديد را هم که در سيستم‌هاي جديد معاملاتي اتفاق افتاده بود، اعمال کند و ثانيا سناريوي راه اندازي جديدي را ارائه دهد که راه اندازي آن هيچ گونه اختلالي در روند جاري فعاليت‌هاي بازار ايجاد نکند .
فهيمي‌با بيان اينکه پيمانکار سامانه پس از معاملات ، دوباره آن را آماده کرده است، اظهار داشت: داريم برنامه ريزي مي‌کنيم که يک پلان راه اندازي ديگري را ارائه دهيم. ممکن است بخش‌هايي را تا پايان سال به تدريج وارد فرآيند عملياتي کنيم و ساير بخش‌ها را هم نگه داريم تا بيشتر روي آن کار کنيم.
به گفته فهيمي، شرکت سپرده گذاري مرکزي، به سمتي رفته که سيستم جامعي را بنويسد و همچنان روي اين سيستم کار مي‌کند تا با نيازهاي روز تطبيق داده شود .
مديرعامل شرکت سپرده گذاري مرکزي در پايان تصريح کرد: فعاليت‌ها، خدمات و زيرساخت‌هاي قبل و بعد از معاملات ما بسيار گسترده است . ما نگاه به خارج نداريم اما در برخي بخش‌ها مثل سيستم‌هاي مديريت ريسک مرکزي و سيستم‌هاي تسويه و پاياپاي اوراق مشتقه که دانش و امکانات کمتري در داخل داريم، مي‌خواهيم از تکنولوژي روز در جهت ارتقاي استانداردها استفاده کنيم .
اين سامانه به صورت هيبريدي کامل عمل کرده و ذينفعان مختلف اعم از کارگزاري‌ها، ناشران، بورس‌ها و غيره مي‏توانند سرويس‌هاي مورد نياز خود را با اتصال به پلتفورم تحت وب اين سامانه در اختيار گيرند.

مطالب پیشنهادی