تولید در ایران خودرو تبریز از مرز 70 هزار دستگاه خودرو عبور کرد
۲۶ام دی ۱۳۹۶ ماشین و خودرو

به گزارش اخبار خودرو ،حاجی زاد منصور، مدیرعامل این شرکت از تولید بیش از ۷۰ هزار دستگاه انواع سمند و سورن در این مجموعه خبر داد.

وی اظهار کرد: این تعداد خودرو در ۹ کلاس مختلف تولید و با بهره گیری از نیروی انسانی کاردان و توانمند بومی به بازار خودرو عرضه شده است.

 

حاجی زاد منصور بیشترین تعداد تولید در مدل های یاد شده را مربوط به محصول سمند EF7پایه گازسوز اعلام کرد و گفت: در سال جاری سهم این نوع سمند به دلیل نیاز و درخواست بازار در خطوط تولید ایران خودرو تبریز به طور چشمگیری افزایش داشته است.

 

مدیرعامل ایران خودرو تبریز تأکید کرد: در گروه خودروهای سبک در بخش سواری و در کلاس قیمتی پایین‌تر از ۵۰ میلیون تومان، محصول سمند و سورن از محصولات ایران خودرو تبریز توانسته در آخرین ارزیابی انجام شده خودروهای ساخت داخل توسط شرکت بازرسی کیفیت استاندارد ایران با کسب دو ستاره کیفیت در رده خودروهای باکیفیت داخلی قرار گیرد.

 

وی افزود: با تمهیدات لازم و برنامه ریزی های دقیق در نیمه دوم سال ۹۶ دورخیز تولید ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو تا پایان امسال در دستور کار قرار گرفته است.

 

مدیرعامل ایران خودرو تبریز همچنین به تفکیک تولید محصولات این شرکت اشاره کرد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون این شرکت ۴۸ هزار و ۹۷۱ دستگاه سمند EF7 بنزینی و پایه گاز سوز، ۱۶ هزار و ۶۳۴ دستگاه سمند مالتی پلکس XU7 ، ۳ هزار و ۶۲۶ دستگاه سورن معمولی و ۸۵۲ دستگاه سورن توربوشارژر تولید و به بازار هدف عرضه کرده است.

 

گفتنی است شرکت ایران خودرو تبریز از ابتدای تأسیس تاکنون با تکیه بر نیروی انسانی بومی بالغ بر ۷۵۰ هزار دستگاه خودرو تولید کرده است.مطالب پیشنهادی