تاسیس واحد مخصوص الکتریکی‌ها در فولکس‌واگن
۲۴ام دی ۱۳۹۶ ماشین و خودرو

به گزارش هفته‌نامه اتوکار گروه خودروسازی فولکس‌واگن، برای پیشبرد استراتژی‌های خود در حمل‌ونقل برقی، بخش جدیدی را به واحدهای خود اضافه کرده و توماس اولبریچ مدیر سابق لجستیک و تولید را در راس این واحد تازه‌تاسیس قرار داده است.

توماس اولبریچ

توماس اولبریچ

اولبریچ وظایف خود در پست جدید را از ابتدای ماه فوریه آغاز خواهد کرد و یکی از اهداف مهم او هماهنگ‌سازی پلت‌فرم جدید MEB این کمپانی با پیشرانه‌های برقی است.

قرار است آندریاس توستمان از مدیران سابق سئات، به‌جای اولبریچ وظیفه مدیریت لجستیک و تولید فولکس‌واگن را برعهده بگیرد. با این روند انتظار می‌رود نتایج محسوس استراتژی‌های حمل‌ونقل برقی فولکس‌واگن تا سال ۲۰۲۰ قابل‌مشاهده باشند.

طبق برنامه در ۲۰۲۰ فولکس‌واگن با استفاده از پلت‌فرم یادشده، خودروهایی برمبنای دوخودروی مفهومی آی.دی هاچ‌بک و شاسی‌بلند آی.دی کراز را وارد بازار خواهد کرد.

وظیفه اولبریچ این است که مراحل توسعه این دوخودرو و دیگر اعضای خانواده تمام‌الکتریکی فولکس‌واگن به‌درستی انجام پذیرد و البته زیرساخت‌های لازم برای استفاده از این خودروها نیز فراهم شود. بنابراین باید شبکه شارژ سریع این خودروها حداقل در سرتاسر اروپا تعبیه شود.مطالب پیشنهادی