نگذاريد فاجعه ديگر رخ بدهد
۲۳ام دی ۱۳۹۶ ماشین و خودرو

فاطمه معتمدآريا با اشاره به حادثه‌اي که براي کشتي و خدمه ايراني آن رخ داده است، از مسئولان کشور درخواست کرد که اجازه ندهند فاجعه‌اي ديگر، آتش ديگري بر جان و دل مردم ايران بزند.

اين‌ بازيگر که سفير مهر جامعه دريانوردان ايران است، در پي برخورد يک نفتکش ايراني و يک کشتي چيني که باعث حريق نفتکش و مفقود شدن ۳۰ خدمه آن شده است، ياداشتي را دراين باره نوشته و در اختيار ايسنا قرار داد.معتمدآريا در نوشتار خود اظهار کرده است: «حدود يک هفته است که دريانوردان از جان گذشته ايراني در ميان شعله‌هاي آتش محبوس شده‌اند؛ بعنوان سفير مهر جامعه دريانوردان ايراني همراه با خانواده نگران آنان از همه مسئولان مي‌خواهم که اجازه ندهند فاجعه‌اي ديگر،آتش ديگري بر جان و دل مردم ايران بزند. اين زلزله نيست ، آتشي است که براي فرو نشاندنش لحظه‌ها را بايد شمرد.

مردم شريف و داناي ما شايسته و نيازمند لبخند و شادي هستند. با نجات دريانوردان گرفتار در آتش شادي را به خانواده انان و همه مردم ايران باز گردانيد.»اوايل هفته گذشته، نفتکش سانچي که تحت مديريت شرکت ملي نفتکش ايران بوده با يک‌کشتي باري چيني که حامل غله از آمريکا به چين بود در حدود ۱۶۰ مايلي(۳۰۰ کيلومتري) سواحل نزديک شانگهاي برخورد کرد و دچار آتش سوزي شد.اين نفتکش که در پاناما به ثبت رسيده، از ايران به مقصد کره جنوبي در حرکت بود و حامل ۱۳۶ هزار تن ميعانات بوده است.در اين حادثه ۳۲ خدمه اين نفتکش مفقود شدند که با پيدا شدن يکي از اجساد ، سرنوشت ۳۱ نفر ديگر مشخص نيست.


مطالب پیشنهادی