نوروزبيگي:به جشنواره فيلم فجر اعتراض ندارم اما انتقاد دارم
۱۶ام دی ۱۳۹۶ ماشین و خودرو

جواد نوروزبيگي (تهيه‌کننده سينما) در واکنش به توضيحات سيدجمال ساداتيان پيرامون روند انتخاب فيلم‌ها در برنامه اينترنتي ۳۵، گفت: متاسفانه جشنواره فيلم فجر به سمتي حرکت مي‌کند که سود آن براي سينما کمتر مي‌شود. ب

ايد در جشنواره فيلم فجر انتخاب آثار براساس کيفيت فيلم‌ها باشد و فيلم خوب و استاندارد مبناي انتخاب براي حضور در جشنواره فيلم فجر باشد البته نه اينکه کيفيت فيلم‌ها براي اعضاي هيات انتخاب ملاک نباشد اما احساس من اين است که انگار مسائل ديگري در شکل انتخاب فيلم‌ها دخيل است.

نوروزبيگي با بيان اينکه “به عملکرد جشنواره اعتراض ندارد اما انتقاد جدي دارد”، گفت: نظر دادن هيات انتخاب و انتخاب فيلم‌ها توسط آنها حق آنهاست اما بايد مراقب باشيم که استقلال جشنواره زيرسوال نرود و شائبه‌اي درباره نحوه انتخاب فيلم‌ها به وجود نيايد.

وي ادامه داد: اينکه فيلم‌هاي ارزشي و دفاع مقدس آنقدر قوي ساخته شده‌اند که در جشنواره حضور دارند جاي خوشحالي دارد اما چرا بايد به شکلي عمل کنيم که‌امروز در محافل سينمايي مطرح شود که دو فيلمي‌که پارسال نيز ديده و رد شدند، امسال دوباره در جشنواره حضور دارند. اين مسائل به جشنواره ضربه مي‌زند.

نوروزبيگي با اشاره به اينکه بايد جشنواره به سمتي حرکت کند که مشارکت حداکثري سينماگران را در آن شاهد باشيم، گفت: آيا اين براي جشنواره عيب نيست که بسياري از فيلمسازان خودخواسته آثار خود را به جشنواره نمي‌دهند؟ چرا کمال تبريزي و رسول صدرعاملي و بسياري از فيلمسازان کار اولي در جشنواره حضور نداشته باشند؟ اين روند باعث مي‌شود در آينده فيلمسازان انگيزه کمتري براي حضور در جشنواره داشته باشند به همين دليل امروز ما بايد اين مساله را اخطار بدهيم تا جشنواره از مسيرش خارج نشود.نوروز بيگي با اشاره به اينکه جشنواره فيلم فجر بايد به فيلمسازان جوان و اول توجه کند، افزود: امسال متاسفانه جشنواره به فيلمسازان فيلم اول توجه نکرد هرچند هنوز نيز دير نشده است و مديران جشنواره مي‌توانند با درنظر گرفتن يک بخش جنبي اجازه بدهند ۱۰ فيلم از آثار کارگردان‌هاي فيلم اول به نمايش دربيايد و ديده شود.


مطالب پیشنهادی