تخريب ۷ کتابخانه در زلزله کرمانشاه
۱۰ام دی ۱۳۹۶ ماشین و خودرو

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي‌خسارت وارده به حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامي‌استان کرمانشاه در زلزله اخير را ٢,٥ ميليارد تومان اعلام کرد.

به گزارش ايلنا، سيدعباس صالحي در نشست خبري با اصحاب رسانه در استان کرمانشاه اظهار داشت: زلزله غرب کشور حادثه تلخي براي ملت ايران بود.وي افزود: رفت و آمد هيئت دولت به مناطق زلزله زده تداوم دارد و به‌طور پيوسته گزارش ميداني از مناطق تهيه مي‌شود و حضور من هم با همين هدف بوده است.وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي‌خاطرنشان کرد: اين زلزله دامنه گسترده‌اي داشت و اکنون کارها و اتفاقات خوبي در حال انجام است. نوع تصميم گيري دولت در منابع اعتباري به گونه‌اي است که با حداکثر توان به خدمت زلزله‌زدگان آمد.

وي افزود: در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي‌پروژه‌هايي را جمع‌بندي کرديم که از جمله مي‌توان به احداث مجتمع‌هاي فرهنگي هنري سرپل ذهاب و شهر سرمست، بازسازي مجتمع تخريب شده فرهنگي هنري ثلاث باباجاني، احداث مجتمع فرهنگي ورزشي ازگله، تاسيس نگارخانه قصرشيرين، ترميم سالن روباز ورزشي قصرشيرين، سالن موقت در پارک نشاط قصرشيرين حداکثر تا نيمه اول سال ۹۷ اشاره کرد.وي ادامه داد: ۷ کتابخانه در اين مناطق آسيب ديده است که ۲ مورد نياز به بازسازي و ۵ مورد نيز به مقاوم‌سازي نياز دارد و تعدادي از مراکز مذهبي نيز تخريب شدند که تا سال ۹۷ بازسازي خواهند شد.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي‌در ادامه از برگزاري جشنواره فرهنگي هنري ايران زمين در مناطق زلزله زده خبر داد و گفت: در اين جشنواره ۳۲ هفته فرهنگ ايراني برگزار مي‌شود و مردم هر هفته با يک قوم ايراني و فرهنگ آن‌ها آشنا مي‌شوند و استان‌ها در اين مناطق به اجراي برنامه مي‌پردازند.

وي برنامه‌هاي ويژه کودک و نوجوان در اين مناطق را از ديگر طرح‌هاي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي‌براي مناطق زلزله زده عنوان کرد و گفت: اهداي کتاب و اقلام فرهنگي به کودکان و نوجوانان و باشگاه‌هاي کتابخواني ازجمله اين برنامه‌ها هستند.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي‌ادامه داد: براي اصحاب فرهنگ و هنر که صدمات جاني و مالي ديده‌اند، برنامه‌اي داريم که طي آن بتوانيم از محصولات فرهنگي هنري هنرمندان اين مناطق استفاده کنيم و همچنين تسهيلاتي هم براي آن‌ها در نظر گرفته شده است.وي خسارت وارده به حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامي‌استان کرمانشاه در زلزله اخير را ٢,٥ ميليارد تومان اعلام کرد.


مطالب پیشنهادی