رگ سفید در همان مدت اعلام شده مهار شد
۹ام دی ۱۳۹۶ ماشین و خودرو

وزیر نفت با بیان اینکه مهار فوران چاه رگ سفید طبق پیش بینی‌ها انجام شد، گفت: امیدوارم صداوسیما این کار بزرگ را درست منعکس کند و فقط اخبار منفی منتشر نکند.

وزیر نفت با بیان اینکه مهار فوران چاه رگ سفید طبق پیش بینی‌ها انجام شد، گفت: امیدوارم صداوسیما این کار بزرگ را درست منعکس کند و فقط اخبار منفی منتشر نکند.

به گزارش ایسنا، بیژن زنگنه در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار صداوسیما مبنی بر اینکه مهار چاه رگ سفید بیشتر از زمان اعلام دشه طول کشید، اظهار کرد: مدت زمان مهار چاه بیشتر از زمان مطرح شده نبود و چاه رگ سفید در همان شصت روزی که اعلام کردیم خاموش شد.

زنگنه ادامه داد: خوشبختانه با تلاش دوستان وهمکاران ما در شرکت حفاری، خاموش کردن چاه را از دو مسیر هوایی و پایینی برنامه ریزی کردیم و علیرغم همه فشارها و آزارهایی که به همکارانمان رساندند، چاه خاموش شد. 

پیام وزیر نفت به مهارگران آتش‌ چاه ١٤٧ رگ سفید

وزیر نفت در پیامی ضمن قدردانی از همه مهارگران چاه ۱۴۷ رگ سفید اعلام کرد: شما نشان دادید ما به یک قهرمان نیاز نداریم بلکه افتخار قهرمانی زیبنده همه شماست.

به گزارش شانا، در متن پیام بیژن زنگنه، وزیر نفت به مهارگران چاه ۱۴۷ رگ سفید آمده است: خبر مهار شعله‌های سرکش چاه١٤٧رگ سفید، موجب خشنودی همه کسانی شد که دل در گرو این آب و خاک دارند و از هنگام بروز این حادثه نفس گیر و پر التهاب با امید و نگرانی روند عملیات اطفای حریق را دنبال می‌کردند.

عملیات بهره‎برداری دوباره از چاه ۱۴۷ رگ سفید به‌زودی آغاز می‌شود

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت: فوران و آتش چاه ۱۴۷ رگ سفید پس از ۵۸ روز عملیات، با همت کارشناسان شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و شرکت ملی حفاری ایران و ثبت رکوردهای بی سابقه مهار شد.

به گزارش شانا ، بیژن عالی پور با بیان این که تلاش و مجاهدت‌های تیم مهار فوران چاه شماره ۱۴۷ رگ سفید در هر رده سازمانی بی بدیل بود، اظهار کرد: با وجود همه مشکلات آشکار و پنهان، با همت و همدلی مثال زدنی همکاران، این چاه اکنون مهار شده و عملیات به تولیدآوری دوباره آن به‌زودی آغاز خواهد شد.

وی افزود: به محض وقوع این حادثه، با وجود اندوه فراوان ناشی از شهادت دو تن از همکارانمان، ستاد مشترک مهار فوران به دستور وزیر محترم نفت تشکیل و ۲ برنامه مهار از عمق و کنترل از سطح در دستور کار قرار گرفت.


مطالب پیشنهادی