اعطای وام یک میلیون تومانی به تعویض مخزن خودروهای گازسوز از دهم دی ماه
۳ام دی ۱۳۹۶ ماشین و خودرو

مدیر امور اعتباری و وصول مطالبات پست بانک خبر داد

مدیر امور اعتباری و وصول مطالبات پست بانک گفت: با توجه به نیاز به تعویض حدود ۲۰ درصد مخازن گاز خودرو‌های گازسوز کشور، پست بانک حدود ۳۰۰ میلیارد تومان از منابع داخلی خود برای اجرای این طرح اختصاص داد.

به گزارش اخبار خودرو داود قزلباش در گفتگو با صداوسیما افزود: هر خودرو به طور میانگین یک میلیون تومان و حداکثر یک و نیم میلیون تومان از پست بانک وام تعویض مخزن دریافت می کند.

وی ادامه داد: این وام به صورت اقساط ۲۴ ماهه است که با سود ۱۸ درصد در اختیار مالکان خودروهای گازسوز دارای شرایط قرار می گیرد.

مدیر امور اعتباری پست بانک درباره نحوه اجرای این طرح گفت: متقاضیان می توانند در سامانه‌ای که به همین منظور طراحی شده، ثبت نام کنند، سپس مراکز مجاز معاینه فنی نیاز به تعویض مخزن را به بانک اعلام می‌کند و پس از تکمیل مدارک مورد نیاز، اجازه تعویض مخزن صادر می شود.

وی افزود: پس از تعویض، هزینه انجام شده از طریق بانک به مراکز تعویض پرداخت می شود و در واقع صاحبان خودروها در این فرآیند نقشی ندارند.
قزلباش گفت: برای دریافت این وام تنها یک ضامن نیاز است و یا متقاضیان می توانند با پرداخت ۴ فقره چک یا یاراکارت از این تسهیلات استفاده کنند.
وی افزود: اجرای این طرح از دهم دی آغاز خواهد شد.مطالب پیشنهادی