لاورف از آمادگي کره شمالي براي مذاکره مستقيم با آمريکا خبر داد
۱۸ام آذر ۱۳۹۶ ماشین و خودرو

وزير امور خارجه روسيه به همتاي آمريکايي خود گفت که کره شمالي براي آمدن به پاي ميز مذاکرات مستقيم با آمريکا بر سر برنامه هسته‌اي خود آمادگي دارد.

وزير امور خارجه روسيه به همتاي آمريکايي خود گفت که کره شمالي براي آمدن به پاي ميز مذاکرات مستقيم با آمريکا بر سر برنامه هسته‌اي خود آمادگي دارد.سرگئي لاورف، وزير امور خارجه روسيه اين پيام را در ديداري که با رکس تيلرسون، وزير خارجه آمريکا در شهر وين داشت مطرح کرد: با اين حال هنوز هيچ پاسخي از سوي وزارت خارجه آمريکا که همواره خلع سلاح هسته‌اي را به عنوان پيش شرطي براي اين مذاکرات مطرح کرده، ارائه نشده است.لاورف بر اساس اعلام خبرگزاري اينترفاکس در اظهاراتش که در جريان کنفرانسي بين‌المللي در شهر وين ايراد شد، گفته است ما مي‌دانيم که کره شمالي فراتر از هر چيزي خواهان مذاکرات با آمريکا درباره تضمين‌هايي براي امنيتش است. ما آماده حمايت از اين کار هستيم و آماده‌ايم تا چنين مذاکراتي را تسهيل کنيم.
وي ادامه داد: همکاران آمريکايي ما از جمله رکس تيرلرسون اين موضوع را شنيده‌اند.
اين پيشنهاد لاورف همزمان با نشستي ميان جفري فلتمن، فرستاده ويژه سازمان ملل با ري يونگ هو وزير خارجه کره شمالي در اين کشور مطرح شد.لاورف و تيلرسون در ديدارشان در وين درباره طيفي از مسائل از جمله کره شمالي، سوريه و اکراين گفت‌وگو کردند.


مطالب پیشنهادی