محبوبیت شرکت جهان‌نوین آریا در نخستین سال فعالیت نزد مشتریان
۱۶ام آذر ۱۳۹۶ ماشین و خودرو

به گزارش اخبار خودرو ، شرکت جهان نوین آریا به‌عنوان نماینده رسمی نیسان در ایران، حدود یک سال پیش، فعالیت خود را در کشور آغاز کرد. این شرکت در ابتدای فعالیت نیسان جوک را در سه تیپ اسکای‌پک، پلاتینیوم و اسپرت به بازار عرضه کرد. با گذشت چند ماه، نیسان ایکس‌تریل هم به جمع محصولات قابل عرضه جهان نوین اضافه شد.

از نگاه بسیاری از کارشناسانان و نهادهای بازرسی، روند فعالیت جهان نوین آریا در این یکساله در بسیاری از زمینه‌ها، خوب بوده است. به عنوان مثال سازمان بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، جهان نوین آریا را به‌عنوان برترین شرکت در رضایت مشتری از نظر فرایند فروش برای تابستان ۹۶ اعلام کرد.

بدون‌شک این اولین باری است که یک شرکت واردکننده در سال اول فعالیت خود توانسته به این مقام دست پیدا کند. دریافت این مقام در سال اول یک طرف ماجراست و اینکه فرایند کاری جهان نوین آریا به سبکی است که از شرکت‌های قدیمی‌تر هم فراتر رفته، بحث دیگری را می‌طلبد.

در این بخش به روند فعالیت جهان نوین آریا می‌پردازیم:

شرکت جهان‌نوین آریا

نیسان ایکس تریل – شرکت جهان‌نوین آریا

نیسان یک‌ساله چقدر محبوب شد؟

شرکت جهان نوین آریا به‌عنوان نماینده رسمی نیسان ژاپن در کمتر از یکسال از فعالیت خود با دو محصول توانست ۱۰درصد از سهم بازار وارداتی‌ها را کسب و پرفروش‌تر از برخی برندهای کره‌ای و ژاپنی ظاهر شود. فاصله میزان فروش نیسان در ایران گاهی چند‌برابر برندهای لوکس در بازار اعلام شده است.

در حال حاضر نیسان تنها با ایکس‌تریل فول و سه تیپ جوک در بازار فعالیت می‌کند و با همین خودروها توانسته از برخی برندهای ژاپنی که بیش از ۴ محصول را برای عرضه دارد، پیش بیفتد.

این امر نشان می‌دهد در آینده نزدیک سهم نیسان در بازار خودروهای وارداتی به مراتب بیشتر از سایر رقبا خواهد بود و اگر جهان نوین آریا محصول جدیدی را هم به سبد فروش خود اضافه کند، قطعا می‌تواند در مقایسه با بسیاری از رقبا پیشتاز باشد.

خدمات پس از فروش نیسان، عامل ارتقای جهان نوین است؟

شرکت جهان نوین آریا از همان روزهای اول خدمات در محل مشتری را برای خریداران خودروهای نیسان راه‌اندازی کرد. همچنین ارائه برخی امتیازها به مشتریان خود از جانب شرکت باعث شد سطح رضایت نیسان‌سواران از جهان نوین آریا بسیار بالا باشد. به‌عنوان مثال اگر قرار باشد نیسان خود را به نمایندگی ایرانشهر برای انجام سرویس‌های دوره‌ای ببرید، شرکت هزینه ورود به طرح ترافیک را نیز خود حساب می‌کند و لازم نیست که شما آن را پرداخت کنید.

همچنین بخش خدمات پس از فروش جهان نوین آریا سعی دارد بیشتر خدمات را در محل دلخواه مشتری به او ارائه دهد و به‌ندرت مالک خودروی نیسان را به نمایندگی بکشاند.

همین اصل باعث شده است در مدت زمان کوتاه رضایت مشتریان جهان نوین در حد اعلا باشد و با مشهود بودن روند فعالیت سالم این شرکت، مشتریان بیشتری به سمت آن جذب شوند.

این موضوع باعث شده است که سازمان بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در ارزیابی رضایت مشتریان در خدمات پس از فروش نام این شرکت را بین سه شرکت برتر قرار دهد.

وضعیت تامین قطعات برای نیسان چگونه است؟

در یک سال فعالیت جهان نوین آریا، تا امروز یکبار هم مشتری شاکی در بحث خدمات پس از فروش و مهم‌تر از آن، تامین قطعات، وجود نداشته است.

سیاست جهان نوین آریا از روز اول این بوده است که قبل از حضور هر محصول، عمده قطعات آن در انبار تعمیرگاه‌های رسمی شرکت وجود داشته باشد.

به همین دلیل با گذشت یکسال از فعالیت این شرکت، مشتری برای قطعات بدنه و فنی خودرو در نمایندگی‌های جهان نوین سرگردان نشده است.

با بررسی نهاده‌های رسمی و نظارتی و همچنین نمایندگان نیسان ژاپن، جهان نوین آریا در بحث تامین قطعات استانداردهای جهانی را رعایت کرده است و در همین مدت کوتاه، توانسته در این زمینه طلایه‌دار باشد.

سیاست مبتنی بر اعتماد جهان نوین آریا

وقتی تمام نمایندگی‌های خدمات پس از فروش جهان نوین آریا خدمات بهتر و با هزینه مناسب‌تر را به مشتری ارائه دهند، نیازی نیست که دارنده خودروهای نیسان سرویس‌های دوره‌ای خود را خارج از نمایندگی انجام دهد.

همین بحث در مورد خرید خودرو هم صادق است. جهان نوین آریا از ابتدای فعالیت خود تحویل کوتاه‌مدت و فوری خودرو را انتخاب کرده و با این کار توانسته است جذب مشتری بالایی داشته باشد.

طبق سیاست این شرکت و کمپانی نیسان، قبل از اینکه مشتری بخواهد خودرو را خریداری کند و هزینه آن را بپردازد، شرکت موظف است که در انبار خود، خودرو را موجود داشته باشد. به عبارت ساده جهان نوین آریا خودرویی را در نمایندگی‌های خود می‌فروشد که تمام مراحل قانونی آن طی شده باشد و بتوان در سریعترین زمان ممکن، نیسان مورد نظر را به او تحویل داد. همین قانون در جهان نوین آریا باعث شده است این شرکت شکایتی در خصوص تاخیر در تحویل تجربه نکند و از طرفی در دوره‌ای که اکثر شرکت‌های واردکننده به‌خاطر بسته بودن ثبت‌سفارش نمی‌توانند در زمان مقرر خودرو را به مشتری تحویل دهند، این شرکت جوک و ایکس‌تریل را طی ۵ روز به دست مشتری می‌رساند.

در کنار این مساله، جهان نوین آریا در یک سال گذشته کمترین افزایش قیمت خودرو را در بازار خودروهای وارداتی داشته است. تحویل کوتاه‌مدت با قیمت مناسب، دو عامل اصلی هستند که مشتریان خودروهای نیسان از نمایشگاه‌های متفرقه و خصوصی به سمت شرکت می‌کشانند زیرا خریداران به این سطح از اعتماد می‌رسند که جهان نوین آریا قطعا بهتر از نمایشگاه‌داران پاسخگوی مشتریان است و خلف وعده‌ای در سابقه آن دیده نمی‌شود. این اعتماد توانسته است در شرایط فعلی به عنوان وجه متمایز این شرکت باعث موفقیت در بازار و چشم‌انداز بهتر برای آینده آن شده است.

شرکت جهان‌نوین آریا

نیسان جوک – شرکت جهان‌نوین آریا

جهان نوین خدمات فروش را هم جدی گرفته است

شرکت جهان نوین آریا نه‌تنها در بحث خدمات پس از فروش پیشتاز است بلکه بحث خدمات فروش را هم در سطح کشور ارتقا داده و باعث شده تا وفاداری مشتریانش بیشتر از گذشته باشد.

« تحویل ناب » یکی از اقدامات جالب نمایندگی‌های جهان نوین آریا بود که وقتی مشتری برای تحویل خودرو به شرکت مراجعه می‌کرد، نیسان خود را زیر پارچه قرمز کادوپیچ‌شده می‌دید و در زمان تحویل، خودرو به‌صورت شماره‌گذاری شده به دست مشتری می‌رسید و دیگر او دغدغه رفتن به مرکز شماره‌گذاری و پرداخت‌های جاری را نداشت.

همچنین ضیافت برای مشتریان خودروهای نیسان، دوباره برای اولین‌بار توسط جهان نوین آریا پایه‌گذاری شد که خریداران خودروهای نیسان می‌توانستند با خانواده خود، شامی را میهمان جهان نوین آریا باشند.

از دیگر خدمات فروش خوب این شرکت می‌توان به استانداردسازی تمام شوروم‌ها با توجه به قواعد نیسان اشاره کرد. وقتی فردی وارد شعب جهان نوین آریا می‌شود، می‌تواند خودرو را فارغ از هرگونه شلوغی بازدید کند و با نورپردازی مناسب و توضیحات کامل، اطلاعات خوبی را از خودروهای مورد نظر به دست آورد.

اعتماد به آینده نیسان با اعتبار جهان نوین یکی شده است

همه ما می‌دانیم که خودروهای ژاپنی آینده و بازار فروش کارکرده بهتری نسبت به سایر خودروهای وارداتی دارند. نیسان هم از این قضیه مستثنا نیست و قطعات با گذر زمان، افت قیمت کمتری را با استهلاک به مراتب پایین‌تری از رقبا در بازار تجربه خواهد کرد.

ولی آنچه اعتماد به آینده نیسان را درمیان برندها بالا می‌برد، اعتباری است که در مدت کمتر از یکسال برای جهان نوین آریا به دست آمده است. امروز یک برند ژاپنی اصیل به‌عنوان شریک و همکار تجاری یک شرکت ایرانی شناخته می‌شود که هر دو در میان مشتریان خوشنام هستند و خریداران با اطمینان کامل به سراغ خودروهای نیسان و شرکت جهان نوین آریا می‌روند. این دیدگاه در میان کارشناسان بازار خودرو و همچنین مشتریان برای کمتر شرکتی در ایران رخ داده است.

سبک فعالیت جهان نوین آریا و نوع همکاری آن با طرف خارجی نشان می‌دهد که هیچگاه نمی‌گذارد مشتری از برند و شرکت دلخوری داشته باشد. همین مساله که تا به امروز مشتری شاکی برای جهان نوین آریا وجود نداشته، بیانگر این موضوع است که آینده این برند اصیل ژاپنی به‌همراه شریک تجاری‌اش در ایران تضمین شده است.مطالب پیشنهادی