آغاز موج ورشکستگی و تعطیلی در صنعت موتورسیکلت کشور - پروفسور استون
۱۴ام آذر ۱۳۹۶ ماشین و خودرو


آغاز موج ورشکستگی و تعطیلی در صنعت موتورسیکلت کشور

به گزارش پروفسور استون ، رئیس اتحادیه فروشندگان دوچرخه و موتورسیکلت تهران می گوید : با وجود تغییر جریان تولید همچنان تعدادی از مدل های کاربراتوری مانند هوندا ۱۲۵  سی سی در کارخانجات تولیدی وجود دارد اما دلیل شرایط حاکم بر اغلب صنوف ، بازار این موتورها نیز تقاضای چندانی ندارند.

محمد خادم منصوری در گفتگو با خبرنگار پروفسور استون اظهار داشت : در سال جاری به جهت توقف تولید کاربراتوری ها و تولید موتورهای انژکتوری بازار موتورسیکلت با بلاتکلیفی جدید و افت شدید تقاضا مواجه شده است.

به گفته وی با وجود آغاز تولید موتورهای انژکتوری ، اما تاکنون تولید موتورسیکلت های انژکتوری  به شکل انبوه صورت نگرفته است.

وی همچنین به تاثیر کاهش هزینه تولید بر جریان فروش بازار ، تصریح کرد : برای کاهش هزینه تولید و رونق بازار موتورسیکلت های داخلی باید از تولیدکننده داخلی حمایت شود .

وی با توجه وضعیت هر ساله بازار موتورسیکلت در شش ماهه دوم سال اظهار داشت : هر ساله از آبان تا بهمن ماه به دلیل کاهش دما و افزایش سردی  هوا بازار موتورسیکلت با رکود و کاهش تقاضا همراه می شود این در حالی است که در دو سه سال اخیر نیز مشکلات رکود و کاهش شدید نقدینگی فضای بسیار بدی را برای این صنعت ایجاد کرده است .

رئیس اتحادیه فروشندگان دوچرخه و موتورسیکلت تهران با اشاره به آغاز موج ورشکستگی و تعطیلی تولید کنندگان و فروشندگان موتورسیکلت در کشور ، گفت : در صورتی که دولت تعامل با بخش خصوصی را گسترش دهد تولیدکنندگان موتورسیکلت در کشور بهتر بازار را مدیریت خواهند کرد.

خادم منصوری تصریح کرد : انتظار می رود با حضور بخش خصوصی به جریان فعالیت در صنعت موتورسیکلت ، بخشی از مشکلات تولید و اشتغال در این  صنعت حل شود.

وی با وجود آغاز تولید این نوع موتورها ، اما تاکنون تولید موتورسیکلت های انژکتوری  به شکل انبوه صورت نگرفته است.

وی در ادامه به تغییر جریان تولید به سمت تولید موتورهای برقی پرداخت و اظهار داشت : در سالهای اخیر هدف گذاری در جهت تولید موتورسیکلت های برقی در صنعت موتورسیکلت آغاز شده از این رو با توجه برنامه ریزی صورت گرفته بسیار بعید است در آینده موتورهای انژکتوری نیز پاسخ گوی نیاز بازار باشند.

وی قیمت موتورسیکلت های برقی را مساله ای مهم در این راستا عنوان کرد و افزود  : در شرایطی که یک موتورسیکلت برقی با کیفیت قیمتی بالای ۱۰ میلیون دارد از این رو این مساله مشکلاتی را در جریان تولید و فروش به دنبال خواهد داشت.

وی تصریح کرد : البته عرضه موتورهایی با قیمت هایی زیر ۵ میلیون مسلما از کیفیت مناسبی برخوردار نبوده و مشکلاتی را برای مصرف کنندگان به دنبال خواهد داشت.

وی همچنین ارائه خدمات را در این راستا مهم ارزیابی کرد و گفت : در صورتی که موتورسیکلت برقی تولید شود اما خدمات مناسبی نداشته باشد قطعا اجرای این طرح با موفقیت همراه نخواهد بود .

وی افزود : مهمترین قطعه در موتورهای برقی باتری است که باید با کیفیت باشد از این رو استفاده از قطعات بی کیفیت مسلما نتیجه مثبتی را در نگاه مصرف کنندگان و تقاضای بازار به همراه نخواهد داشت.

 

 

 

 

 


مطالب پیشنهادی