شرایط تیم ملی دوچرخه سواری جای تاسف دارد
۱۳ام آذر ۱۳۹۶ ماشین و خودرو

ملی پوش سابق دوچرخه سواری ایران گفت: وضعیت حال حاضر تیم ملی جای تاسف دارد چراکه قبلاً ایران تیم اول آسیا بود.

امیر زرگری در گفت و گو با ایسنا درباره افت تیم ملی دوچرخه سواری نیمه استقامت  و استقامت ایران و نداشتن سرمربی بیان کرد: با توجه به سرمایه گذاری که روی نسل ما شد، سالیان سال فعالیت کردیم و توانستیم جواب بدهیم. به طوری که تیم اول آسیا بودیم و  ۱۰-۱۲ سال در ماده تعقیبی تیمی فینالسیت آسیا بودیم و در ماده‌های مدیسون و دور امتیازی هم هر زمان رکاب می‌زدیم همه کشورها منتظر مدالهای‌مان بودند اما شرایط الان، واقعا جای تاسف دارد  و خود ما هم از این وضعیت ناراحت هستیم.

او ادامه داد: البته این اتفاقی است که منتظر آن بودیم و چند سال پیش در موردش هشدار داده بودیم وقتی یک سیستم به حال خود رها شود به این روز می افتد. پیش از این اگر تیم ایران نتیجه می گرفت به دلیل  کارهایی بود که قبلا انجام شده بود، اما اکنون اگر از الان هم کار را شروع کنیم شاید ۵-۶ سال دیگر نتیجه بگیریم.

او در مورد اینکه تیم ملی سرمربی ندارد، تصریح کرد: البته من خیلی جریانات فدراسیون و دوچرخه را پیگیری  نمی‌کنم  با این حال فکر می کنم حسین عسگری گزینه خوبی بود اما نمی دانم به چه دلیل دیگر کار نمی کند. ما گزینه های خوبی در ایران داریم که می‌توانند تغییراتی ایجاد کنند اما باید دید مشکل کجاست که خودشان نمی‌خواهند کار کنند یا فدراسیون نمی‌خواهد.

او افزود: البته مربی هم نمی‌تواند معجزه کند چون بستر برایش فرآهم نیست حتی اگر از الان برای گرفتن سهمیه المپیک و  مدال بازی های آسیایی  و قهرمانی آسیا کار کند باز هم دیر است.

رکابزن المپیکی ایران با اشاره به وضعیت نابسامان تیم های کنتینانتال ایران و علاقه نداشتن به حضور در تورهای آسیایی گفت:  واقعا تاسف بار است تیمی نباشد که از رکابزنان حمایت کند و در این صورت ورزشکار بی انگیزه می شود. اگر در جاده  قبلاً سهمیه می گرفتیم بخاطر حضور باشگاه ها  و شرکت در تورها بود. اکنون وقتی تیمی نباشد خب شرکت در مسابقات هم دیگر وجود ندارد. واقعا باعث سر خوردگی است که ایران از این به بعد نماینده‌ای در قهرمانی جهان و المپیک نداشته باشد. گرفتن سهمیه المپیک در پیست کار بسیار سختی است و نیاز به برنامه ریزی مدون و حضو در تمامی مسابقات دارد چون سهیمه ها محدود شده است. البته امیدوارم این اتفاق بیفتد و بازهم سهمیه بگیریم . هنوز رکابزنانی هستند که استعداد ذاتی دارند و دارند تلاش می کنند اما اگر تیم های باشگاهی نباشند کارشان سخت‌تر می شود.


مطالب پیشنهادی