پیش بینی کاهش فروش در بازار خودروی آمریکا - پروفسور استون
۱۲ام آذر ۱۳۹۶ ماشین و خودرو

گروه بین الملل : فصل تعطیلات در آمریکا به سرعت در حال نزدیک شدن است و برخی از خودروسازها در حال تبلیغ برنامه های ویژه فروش پایان سال خود می باشند.

به گزارش پروفسور استون ، این اتفاق هر ساله در ماه دسامبر رخ می دهد ولی امسال، افزایش فروشی که این برنامه ها در پی خواهند داشت از همیشه مهم تر می باشد، به گزارش USA Today امسال خودروسازان در آمریکا برای نخستین بار پس از رکود بزرگ اقتصادی کاهش فروش را تجربه کرده اند.

علیرغم وجود احتمال کاهش فروش، این خبر خیلی بد نیست و میزان فروش تقریبا نزدیک به رکورد های سال پیش باقی مانده و مصرف کنندگان خودروهای گران تر مانند تراک ها، کراس اورها و شاسی بلندها را خوب خریداری می کنند. در این گزارش آمده که طبق ادعای وب سایت کلی بلو بوک، میانگین قیمت خرید یک خودروی جدید در آمریکا در ماه نوامبر رکورد جدیدی معادل ۳۵ هزار و ۸۷۰ دلار ثبت کرده است.

قیمت بیشتر شاید بتواند کاهش فروش را برای خودروسازها جبران کند، ولی میزان فروش سدان ها طی سال های اخیر همواره روندی نزولی داشته است. از عوامل این اتفاق می توان به کاهش قیمت بنزین و تغییر سلیقه و علایق مصرف کنندگان اشاره کرد.

در حالی که ۲۰۱۷ از نظر فروش برای خودروسازها سال بدی نخواهد بود، تحلیل گران بازار اعتقاد دارند به علت افزایش خودروهای لیزینگی در بازار، کاهش فروش در سال ۲۰۱۸ رشد بیشتری خواهد داشت. این موضوع به اعتقاد برایان جانسون، تحلیل گر موسسه بارکلیز می تواند سبب کاهش فروش خودرو در آمریکا به عددی بین ۱۵٫۵ تا ۱۶ میلیون دستگاه شود. قبلا تخمین زده می شد این عدد در سال ۲۰۱۸ برای بازار آمریکا بین ۱۶٫۶ تا ۱۶٫۷ میلیون دستگاه خودرو باشد.

 

 

 

 


مطالب پیشنهادی