تجمع فولکس‌بیتل‌های رنگارنگ
۱۲ام آذر ۱۳۹۶ ماشین و خودرو

به گزارش اخبار خودرو ، نهم آذرماه فولکس‌های زرد، نارنجی، قرمز، قهوه‌ای و سبز در محوطه نمایشگاه بین‌المللی خودرو کنار یکدیگر جمع شدند و چهره نمایشگاه را پاییزی‌تر‎ کردند. فولکس‌هایی که هر کدام جذابیت خود را داشتند، بهترین دلیل برای ثبت عکس‌های سلفی و رنگارنگ بازدید کنندگان در کنارشان بود.

فولکس‌بیتل‌های رنگارنگ

فولکس‌بیتل‌های رنگارنگ

فولکس‌های بیتل رنگارنگ که برق می‌زدند، ترانسفورترهایی که مناسب سفر بودند و انواع مدل‌های کروک‌شده و خیره‌کننده فولکس چشمان بازدیدکنندگان را به خود خیره کرده بود و صدای خنده و همهمه صاحبان خودروها و بازدیدکنندگان شنیده می‌شد. درچند ساعتی که همایش فولکس‌سواران برگزار شد، محوطه پشت غرفه خودروهای کلاسیک یکی از شلوغ‌ترین نقاط نمایشگاه بود.

حضور برای طراحی ترانسپورتر T1
پنجشنبه گذشته همایش هفتادمین سالگرد طراحی اولین ترانسپورتر فولکس‌واگن در محوطه نمایشگاه بین‌المللی خودرو برگزار شد. در این همایش از تمام صاحبان خودروهای برند فولکس‌واگن و زیرمجموعه‌های قدیمی و جدید آن دعوت شد تا کنار یکدیگر جمع شوند.

سعید ادیب‌زاده، عضو باشگاه فولکس در گفت‌وگو با روزنامه «پروفسور استون» درباره اهمیت ترانسپورتر T1 گفت: «ترانسپورتر T1 نسل اول ترانسپورترها و بسیار کمیاب است.البته در سالن خودروهای کلاسیک یک نمونه بی‌نظیر و کاملا فابریک آن به نمایش درآمده است. این همایش پنجشنبه و جمعه، به‌جز تهران در چهار شهر اصفهان، رشت، تبریز و شیراز که باشگاه در آنها نمایندگی دارد، برگزار شده است.»

حدود ۷هزار و ۸۰۰ نفر در کل کشور عضو باشگاه فولکس هستند. ادیب‌زاده با اشاره به این که این گردهمایی برای اولین‌بار است که در یک غرفه نمایشگاهی برگزار می‌شود، در مورد تشکل گردهمایی فولکس‌سواران توضیح داد: «در گروه تلگرامی و اینستاگرامی خود فراخوان گذاشتیم تا اگر علاقه‌مندان تمایل دارند در این همایش حضور داشته باشند. در همایش‌ها معمولا ۳۰۰ تا ۴۰۰ خودرو حاضر می‌شوند اما از آنجایی‌که فضا در نمایشگاه محدود است و نمایشگاه فاصله زیادی از شهر دارد، تعداد کمتری حضور پیدا کردند.»

بیتل‌ معشوقه تمام نسل‌ها
بیتل و بعد از آن گلف‌ دو خودروی جوان‌پسند هستند و بیشترین محبوبیت را دارند. علاقه صاحبان این خودروها موجب شکل‌گیری این باشگاه شده است.

اگر شما هم به حضور در باشگاه فولکس علاقه دارید، کافی است تنها یکی‌از خودروهای فولکس یا کمپانی‌های زیرمجموعه آن مثل پورشه و آئودی را داشته باشید. در این همایش آنچه بیشتر از همه توجه بازدیدکنندگان را به‌خود جلب می‌کند، حضور بیتل‌های رنگ‌به‌‌رنگ و براق است.

ادیب‌زاده در مورد حضور پررنگ بیتل‌سواران عنوان کرد: «بیتل‌ها خودروهایی هستند که به‌راحتی می‌توان با آنها مسافرت رفت. حتی برخی دوستان خودرو را کابوتاژ کرده و به مسافرت خارج کشور می‌روند. همچنین تور دیزین و گاجره داشتیم که حدود ۱۵‌بیتل از تهران شرکت کردند، این خودروها حداکثر ۱۲۰‌کیلومتر در ساعت سرعت دارند.»

چانه‌زنی بین دوستان
صحبت و خنده در میان اعضای باشگاه داغ است. دوستان قدیمی که هر‌ازگاهی یکدیگر را می‌بینند. ادیب‌زاده درباره کارکردهای باشگاه توضیح داد: «ما جز گردهمایی و همایش‌ها سعی کرده‌ایم دوستانی را که سوار خودروهای این برند می‌شوند، به یکدیگر نزدیک‌تر کنیم تا باهم صحبت و تبادل اطلاعات کنند و اگر مشکلی برای آنها پیش بیاید از یکدیگر کمک بگیرند. در حال‌حاضر باشگاه در تلاش است، لوازم کمیاب را برای آنها پیدا کرده و حتی VNOMBER خودرو را از سازنده اصلی دریافت کند.»

بیشترین مشکل تامین قطعات است. وی در ادامه افزود: «ما ثبت‌سفارش انجام می‌دهیم و قطعات درخواستی اصل را از کارخانه تهیه کرده یا قطعاتی را که در بازار وجود ندارند، تامین می‌کنیم و از این بابت هیچ مبلغ اضافه‌ای از آنها دریافت نمی‌شود. همچنین با استفاده از طراحی‌هایی که وجود دارند، به بازسازی فابریک کمک می‌کنیم.»

خرید‌و‌فروش بین اعضا رواج دارد البته باشگاه در آن هیچ دخالتی ندارد حتی برای ارزش‌گذاری. ادیب‌زاده در این باره گفت: «تک‌تک این خودروها با هر شرایطی که داشته باشند، ارزش زیادی برای صاحبان‌شان دارند، به همین دلیل سعی می‌کنیم آنها را ارزش‌گذاری نکنیم اما هنگام خرید‌و‌فروش، داشتن لوازم فابریک و اصلی و بی‌رنگ بودن در قیمت‌گذاری تاثیرگذار است.»مطالب پیشنهادی