مرسدس - آ ام گ جدید می آید - پروفسور استون
۱۱ام آذر ۱۳۹۶ ماشین و خودرو

گروه بین الملل : اخیرا مدتی است که شایعاتی مبنی بر معرفی یک مدل پایه مرسدس – آ ام گ کلاس A نقل محافل خودرویی شده و عکاسان جاسوسی در این مدت تصاویر زیادی از نمونه های اولیه این خودرو شکار کرده اند.

به گزارش پروفسور استون ، ابتدا تصور می شد این خودرو A40 نامیده خواهد شد، ولی توبیاس مورس، مدیرعامل آ ام گ اخیرا به مجله تاپ گیر گفته که نام این مدل A35 می باشد.

این خودرو که جایگاهی پایین تر از A45 خواهد داشت، یک هاچ بک قدرتمند می باشد که برای رقابت با آئودی S3 و فولکس واگن گلف آر طراحی شده است. مورس این خودرو را برادر کوچک تر A45 معرفی کرده و گفته که قیمت پایه آن پایین خواهد بود.

مورس از ارائه جزئیات بیشتر در مورد این خودرو خودداری کرده ولی گفته که قیمت پایین ترین بدین معنی می باشد که آن ها نمی توانند تمام امکاناتی که در A45 قرار داده اند را در A35 هم ارائه کنند. این بدون شک به معنی ارائه یک موتور ضعیف تر و تغییرات پرفورمنس نسبتا معمولی برای این خودرو می باشد.

طبق گزارش ها، این خودرو به موتور ۲ لیتی ۴ سیلندر توربو مجهز خواهد بود و حدودا ۳۴۰ اسب بخار نیرو خواهد داشت. این یک عدد فوق العاده قوی می باشد، ولی هنوز هم از ۴۰۰ اسب بخار A45 کم تر است.

علاوه بر صحبت در مورد A35، مورس گفته که مدل CLS 53 قرار است در نمایشگاه خودروی آمریکای شمالی در ماه ژانویه رونمایی شود. این مدیر ارشد مرسدس بنز همچنین اشاره کرده که دوران موتورهای دوازده سیلندر خورجینی تیونینگ شده توسط آ ام گ رو به پایان است و از این به بعد این موتورها بیشتر در مدل های میباخ مورد استفاده قرار خواهند گرفت. مورس اضافه کرده که کمپانی نیازی به خودروهای لوکس مانند آن در مجموعه مدل های خود ندارد و این خودرو می تواند آخرین نسل کلاس اس آ ام گ مجهز به یک موتور دوازده سیلندر خورجینی باشد.

 

 

 

 

 


مطالب پیشنهادی