« اینفینیتی QX80 2018 » عالی در هر جای جهان
۱۱ام آذر ۱۳۹۶ ماشین و خودرو

به گزارش اخبار خودرو ، بزرگ‌ترین و گران‌قیمت‌ترین خودروی اینفینیتی با تکیه بر اصل «شکوه قدرتمند» در زبان طراحی خود و با بهره‌مندی از موتور ۵٫۶‌لیتری V8 خود با ۴۰۰‌اسب بخار نیرو، همزمان از ابعادی غول‌‌آسا و حضوری قدرتمند برخوردار است.

حالا اینفینیتی QX80 2018 از دوبی، یعنی بازار اصلی این ماشین در خاورمیانه، رهسپار لس‌آنجلس است تا در روز‌های آتی در نمایشگاه لس‌آنجلس برای نخستین بار در آمریکای شمالی رونمایی شود.

این خودروی شاسی بلند لوکس از ماه دسامبر وارد بازار خواهد شد و قیمت پایه آن ۶۴هزارو‌۷۵۰دلار برای نسخه تک دیفرانسیل و ۶۷هزارو‌۸۵۰دلار برای نسخه دودیفرانسیل آن اعلام شده است.

روز گذشته نشریه فوربز مصاحبه‌ای را با آلفونسو آلبیسا ، معاون ارشد کمپانی طراحی جهانی برای فورد موتورز منتشر و درباره تغییرات این شاسی‌بلند و دلایل اینفینیتی برای رونمایی این ماشین در خاورمیانه صحبت کرد.

آلفونسو آلبیسا ، طراح ارشد اینفینیتی

آلفونسو آلبیسا ، طراح ارشد اینفینیتی

کاپوت مدل جدید که بالاتر از مدل قبلی واقع شده، یکی از عناصر اصلی طراحی در QX80 جدید به‌شمار می‌‌رود. چه‌طور شد که به چنین نتیجه‌ای رسیدید؟
دماغه این مدل خیلی بالاتر از مدل قبلی است. این خیلی عجیب وجالب است ‌که شما می‌توانید گاهی با افزودن چیزهایی کاری کنید که خودرو سبک‌تر یا جمع‌و جورتر به‌نظر برسد. با پایین کشیدن چشم‌ها، می‌توان نوعی حس وزن را القا کرد، انگار نوعی اثر آب شدن یا وارفتن در جریان باشد.

با این‌که ما حجم زیادی را به مدل جدید QX80 اضافه کرده‌ایم اما این ماشین جمع‌وجورتر به‌نظر می‌رسد. همچنین در این نسل از خودروها، از شولدر به‌عنوان عاملی تعیین‌کننده برای حضور ماشین استفاده می‌کنیم.

خطی در طراحی که بسیار حساب‌شده است و کاری به کار هیچ چیز دیگر ندارد یعنی خط صاف که کل حجم زیبایی‌شناسی ماشین حول آن شکل می‌گیرد.

به شکلی مشخص میراث خودروسازی ژاپن را می‌توان در QX80 مشاهده کرد و اینفینیتی هم قصد دارد فروش خود را در بازار ایالات متحده افزایش دهد، پس چه شد که دوبی را برای رونمایی جهانی این مدل جدید انتخاب کردید؟‌
این ماشین از قابلیت بسیار بالایی برخوردار است و مهندسی ژاپنی از نوع خودروهای V8 را پشت سر دارد، پس می‌توان گفت تقریبا برای هر ناحیه‌ای مناسب است و به‌راحتی می‌تواند شنزار‌ها و صحراها را درنوردد.

با این‌که QX80 در آمریکا از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است، از نظر ما این تصمیم کار درستی بود. خودروی موردبحث ما با این‌که ارزان نیست، اما یکی از آن ماشین‌هایی است که افراد وقتی پا به نمایندگی‌های فروش می‌گذارند، می‌گویند من این ماشین را می‌خواهم و هرچقدر هزینه داشته باشد، می‌پردازم.

بخشی از تصمیم برای رونمایی در دوبی هم به زمان‌بندی مربوط می‌شد. این ماشین آماده بود و دوبی‌ هم مکان درستی برای معرفی آن به‌نظر می‌رسید. مدل جدید QX80 حال و هوای لوکس‌‌تری را نسبت به مدل قبلی القا می‌کند و فکر می‌کنم تا حدی این موضوع تشدید شده است.

زوایای موجود در بدنه این ماشین، حس و حالی بسیار قدرتمند را به این مدل جدید داده‌اند، اما فکر می‌کنید سایر عوامل طراحی که می‌توانند QX80 را به آینده پیوند دهند، چه چیزهایی هستند؟
قطعا در این مورد می‌توانم به چراغ‌های LED در جلو و عقب ماشین اشاره کنم که همین‌طور درحال پیشرفت هستند. من همچنین از کیفیت کلی این ماشین راضی هستم. طراحی دوباره ماشین به این معنا نیست که لزوما چیزی را اضافه یا کم کنید، بلکه موضوع مفیدتر کردن آپشن‌هاست. عالی بودن کابین ماشین هم نکته دیگری است که باید به آن اشاره کنم.مطالب پیشنهادی