«قاتل اهلي» در مسير روزهاي اوج سلطان
۸ام آذر ۱۳۹۶ ماشین و خودرو

مسعود کيميايي از نخسيتن کارگردانان سينماي ايران است که نامش همچون ستارگان سينما مخاطب به سالن سينما جذب کرد؛ اتفاقي که شايد اين روزها مرسوم باشد، اما سال‌ها معدود کارگرداناني بودند که شهرتشان تماشاگران را راهي سالن سينما مي‌کرد.

به گزارش خبرآنلاين، «قاتل اهلي»‌ به کارگرداني مسعود کيميايي بيست و هشتمين اثر اين کارگردان ۷۶ ساله سينما محسوب مي‌شود؛ فيلمسازي که با «بيگانه بيا»‌ وارد دنياي کارگرداني شد، خيلي زود با «قيصر» امضاي خود را براي هميشه در سينماي ايران به ثبت رساند. «قيصر»، «گوزن‌ها» و «غزل» کيميايي را به اوج برد و در همان سال‌ها بود که اسم کارگردان پاي هر فيلم مي‌توانست حضور مخاطبان را در سالن سينما تضمين کند.

کيميايي که در تمامي‌اين سال‌ها حضوري مداوم در سينما داشته، سال گذشته با فيلم پرسروصداي «قاتل اهلي» به جشنواره فيلم فجر آمد. اختلاف ايجاد شده ميان منصور لشگري قوچاني تهيه‌کننده و کيميايي موجب بحث و جدل در نشست خبري اين فيلم سينمايي شد، اما فارغ از تمامي‌اين حواشي و تغييراتي که در فيلم اکران شده نسبت به نسخه مورد تاييد کيميايي به وجود آمده «قاتل اهلي» اثري است که با امضاي کيميايي در مقام کارگردان اکران شده است.

کيميايي در اين فيلم قصه دو نسل را روايت مي‌کند، يکي نسل جوان اين روزها که دغدغه‌ها و دلمشغولي‌هاي خود را دارند و ديگري نسل پدران اين جوانان که درگير پيچيدگي‌هاي عجيب و فساد اقتصادي اين روزها هستند.

در اين فيلم براي نخستين بار پرويز پرستويي مقابل دوربين کيميايي رفت و فروش «قاتل اهلي» تاکنون براساس اعلام سايت سينما تيکت به ۴۹۹ ميليون تومان رسيده است.در ميان فيلم‌هاي کيميايي که در اين سال‌هاي اخير اکران شده، «سلطان» که در سال ۱۳۷۶ به نمايش درآمده فروش قابل توجهي داشت و در اکران پررونق ۱۳۸۸ «محاکمه در خيابان» هم به فروش ميلياردي دست يافت. «متروپل» با فروش ۶۰۰ ميليوني در سال ۱۳۹۳ البته به محبوبيت چنداني در بين مخاطبان دست پيدا نکرد و حالا نوبت به «قاتل اهلي»‌ رسيده تا در مقطعي که البته شرايط چندان مناسبي براي اکران محسوب نمي‌شود، شانس خود را بيازمايد.


مطالب پیشنهادی