هیچ مشکلی در اجرای قرارداد با خودروسازان فرانسوی وجود ندارد - پروفسور استون
۵ام آذر ۱۳۹۶ ماشین و خودرو


هیچ مشکلی در اجرای قرارداد با خودروسازان فرانسوی وجود ندارد

به گزارش پروفسور استون،معاون وزیر صنعت،  معدن و تجارت در حاشیه آغاز به کار دومین نمایشگاه خودروی تهران اظهار داشت : وزارت صنعت بر روی موضوع کیفیت تاکید بالایی دارد و در این رابطه سختگیری های لازم را انجام خواهد داد.

به گزارش خبرنگار پروفسور استون، منصور معظمی در جمع خبرنگاران گفت : در جلسات وزیر صنعت با خودرو سازان تاکید بسیاری بر روی کیفیت خودرو صورت گرفته و بر این اصل تاکید شده که تولید خودرو باید بر اساس افزایش کیفیت صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه صنعت خودرو صنعت استراتژیک است افزود : امروزه خودرو بر زندگی روزمره مردم نقش مهمی دارد بر اساس آخرین آمارها ۱۹ میلیون دستگاه خودرو درکشور در حال تردد است و تقریبا هر خانواده به طور متوسط یک دستگاه خودرو در اختیار دارد که قطعا از برخی جنبه ها مثبت و از ابعاد دیگری منفی خواهد بود.

وی گفت: امروزه بالا بودن تولید خودرو حرکت خوبی از سوی شرکت های خودروسازی است اما به لحاظ مسائل شهری علامت خوبی نیست و باید تلاش نمود حمل و نقل عمومی را گسترش داد.

وی افزود : در شرایطی که اکثریت خودروها تک سرنشین است این مسئله علامت خوبی نیست .

وی با اشاره به افزایش حضور ۵۰ درصدی شرکت های داخلی و خارجی در نمایشگاه خودرو  امسال اظهار داشت : خوشبختانه در نمایشگاه امسال آخرین نوآوری ها توسط شرکت های خودروسازی عرضه می شود.

مدیر عامل ایدرو در ادامه با اشاره به اینکه هم اکنون دو نحوه همکاری مستقیم با شرکت خارجی در ایران وجود دارد، افزود : در این راستا برخی از این شرکت ها مستقیما خودرو به ایران صادر کرده و برخی با بقیه مشارکت می کنند که البته شرکت هایی که به صورت صادرات به بازار ایران ورود پیدا می کنند باید نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش داشته باشند .

معظمی افزود : بر اساس مشارکت شرکت های خارجی با خودروسازان داخلی ، شرکت های خارجی باید در ایران سرمایه گذاری نموده و ۳۰ درصد از تولیدات را صادر نمایند.

وی گفت : این مسئله جزئی از سیاست های وزارت صنعت است که تولیدات نباید صرفا به بازارهای داخلی محدود شده و باید ۳۰ درصد از آنها به بازارهای خارجی صادر شود.

وی همچنین به موضوع مشارکت قطعه سازان در قراردادهای خارجی اشاره کرد و افزود : قطعه سازان باید فعالیت خودشان را توسعه و ارتقاء بخشند .

وی گفت : متاسفانه در سالهای اخیر سرمایه گذاری در حوزه قطعه سازی کشور بسیار کاهش یافته در حالی که باید به لحاظ تنوع محصول و نیروی انسانی ظرفیت ها در این بخش افزایش یابد .

وی همچنین در خصوص جریان همکاری خودروسازان با شرکت های فرانسوی گفت : قراردادها منعقد شده با خودروسازان فرانسوی طبق روال در حال انجام است و هیچ خللی در اجرای آن به وجود نیامده است.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت گفت : تضامین لازم از خودروسازان خارجی برای همکاری دو جانبه با ایران اخذ شده و جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد .

معظمی همچنین در خصوص قرارداد رنو با ایدرو گفت : در قرارداد رنو با ایدرو هیچگونه ابهامی وجود ندارد و بدون هیچگونه مشکلی در حال اجرا است.

 


مطالب پیشنهادی