راهکاری برای بازگشت کارخانجات موتورسیکلت سازی به جریان تولید - پروفسور استون
۱ام آذر ۱۳۹۶ ماشین و خودرو


راهکاری برای بازگشت کارخانجات موتورسیکلت سازی به جریان تولید

به گزارش پروفسور استون ، رئیس سندیکای تولیدکنندگان موتورسیکلت معتقد است از ابتدای امسال کمتر از ۳۰ هزار دستگاه موتورسیکلت انژکتوری تولید شده است .

ابوالفضل حجازی در گفتگو با خبرنگار پروفسور استون با اشاره به جریان سنگین تولید موتورسیکلت در کشور اظهار داشت : در ۲۰ سال گذشته کمترین میزان تولید موتورسیکلت را در کشور شاهد بوده ایم.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری تولید موتورسیکلت تنها بر پایه موتورهای انژکتوری بوده ، یاد آورشد :  در سال جاری به جهت ادامه عرضه گسترده کاربراتوری و از سویی  قیمت ، عمده متقاضیان تمایل به خرید موتورهای کاربراتوری داشته و تا این لحظه استقبال چندانی از انژکتوری ها صورت نگرفته است.

وی تصریح کرد : به نظر می رسد تا زمانی که موتورهای کاربراتوری در بازار وجود دارد مشتریان از موتورهای انژکتوری استقبال نخواهند کرد.

وی  در ادامه با اشاره به اهمیت خروج موتورسیکلت های فرسوده بر بازار تولید ، خاطر نشان کرد : با وجود برخی مشکلات ، همچنان تولیدکنندگان آمادگی خروج ۱۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت فرسوده را دارند و این را بارها اعلام کردند.

وی تاکید کرد : البته اجرای این مستلزم نیازمند همراهی و  تامین ایجاد شرایط لازم از سوی کلیه دستگاهها و سازمان های مرتبط است .

وی همچنین با اشاره به به توقف فعالیت بخش مهمی از تولیدکنندگان موتورسیکلت در کشور خاطر نشان کرد : متاسفانه شرایط کنونی موجب توقف و تعطیلی ۷۰ درصد از کارخانجات موتورسیکلت سازی در کشور شده است.

رئیس سندیکای تولیدکنندگان موتورسیکلت با توجه به راهکار موثر جهت بازگشت کارخانجات تعطیل موتورسیکلت سازی به شرایط تولید گفت : بخشی از این جریان مربوط به تلاش دولت در خصوص جمع آوری موتورهای فرسوده باز می گردد .

حجازی افزود : با جمع آوری موتورهای فرسوده ضمن رونق تولید در این صنعت ، شاهد کاهش آلایندگی هوا خواهیم بود.

به گفته وی خروج ۱۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت های فرسوده با هماهنگی و همراهی کلیه دستگاههای متولی همچون سازمان محیط زیست ، استاندارد و پلیس و شهرداری محقق می شود.

وی تاکید کرد : البته در سال گذشته نیز مطابق با توافقی که با دولت صورت گرفت مقرر گردید به ازای هر موتورسیکلتی که شماره گذاری می شود یک موتور فرسوده از سیستم حمل و نقل شهری خارج شود.

 

 

 

 

 

 

 


مطالب پیشنهادی