رنو داستر 2018 رونمایی شد - پروفسور استون
۲۸ام آبان ۱۳۹۶ ماشین و خودرو

گروه بین الملل: رنو از نسل بعدی داستر رونمایی کرد.

به گزارش پروفسور استون، رنو داستر ۲۰۱۸ تقریبا مشابه همتای داچیای خود است که در ماه اوت و قبل از نمایش در نمایشگاه خودروی فرانکفورت ۲۰۱۷، رونمایی شد.

البته تفاوت هایی اندک در بدنه رنو داستر و داچیا داستر وجود دارد. به عنوان مثال، جلوپنجره متمایز رنو الهام گرفته از طراحی Alaskan است و با لوگوی این برند که روی آن قرار دارد بیش تر به سمت سپر کشیده شده است. در عین حال، داچیا داستر دارای جلوپنجره ای است که مکمل عرض چراغ های جلو است. رنو داستر ۲۰۱۸ از رینگ های آلیاژی ۱۷ اینچی ۵ پره بهره می برد. قسمت های پشت و کنار هر دو مدل داچیا و رنو داستر مشابه هستند و تنها لوگویی متفاوت روی در صندوق عقب آن ها قرار دارد.

کابین رنو داستر ۲۰۱۸ دارای فرمانی سه پره است در حالی که همتای داچیای آن فرمانی چهار پره دارد. هم چنین دریچه های تهویه هوای گرد این خودرو با نسخه های مستطیلی جایگزین شده اند. باقی قسمت های داشبورد این خودرو شبیه به داچیا داستر به نظر می رسد. کنسول وسط این خودرو دارای نمایشگر لمسی MediaNav Evolution بالای کنترل های چرخشی برای سیستم تهویه هوا است.

نسل جدید رنو داستر ۴٫۳۴ متر طول و ۱٫۸۰ متر عرض دارد. ارتفاع این خودرو از زمین ۲۱۰ میلی متر است.

رنو داستر جدید با دو گزینه موتور بنزینی و یک موتور دیزلی عرضه می شود. موتورهای بنزینی این خودرو شامل SCe 115 متصل به گیربکس دستی یا اتوماتیک CVT یا ۲٫۰ ۱۶V 145  با گیربکس اتوماتیک است. موتور دیزلی این خودرو در دو تنظیم dCi 85/90 و dCi 110 موجود است. مدل های مجهز به موتور dCi 110 این خودرو می توانند به گیربکس دو کلاجه اتوماتیک EDC متصل شوند.


مطالب پیشنهادی