سوبارو WRX STI بعدی هیبریدی می شود - پروفسور استون
۲۶ام آبان ۱۳۹۶ ماشین و خودرو

گروه بین الملل: بر اساس اخبار تازه منتشر شده گفته می شود که نسل بعدی سوبارو WRX STI برقی سازی خواهد شد.

به گزارش پروفسور استون، مدیر فروش و بازاریابی اروپایی سوبارو، David Dello Stritto طی مصاحبه ای اظهار داشت موتور ۲٫۵ لیتری توربوشارژ باکسر WRX STI کنونی در آینده وجود نخواهد داشت. این امر به معنای آن است که این موتور با نیرومحرکه ای هیبریدی شارژی جایگزین می شود که می تواند موقعیت های جدیدی را برای این سدان اسپرت به همراه داشته باشد. به عنوان مثال، سوبارو می تواند از موتورهای برقی برای چرخ های عقب این خودرو استفاده کند در حالی که یک موتور باکسر را نیز حفظ می کند و در نتیجه WRX STI ماهیت اصلی خود را از دست نمی دهد.

البته زمان خواهد برد تا WRX STI هیبریدی معرفی شود. بین زمانی که نسل کنونی WRX STI از خط تولید خارج می شود و مدل جدید آن معرفی می شود فاصله ای خواهد بود که در این مدت سوبارو روی نیرومحرکه ای هیبریدی کار می کند. Dello Stritto گفت: “بی شک در آینده یک WRX STI جدید معرفی می شود اما کمی زمان بر خواهد بود. ما جذابیت رانندگی را در این مدل فدا نمی کنیم. ایمپرزای جدید این جذابیت را به صورتی متفاوت، بهتر و کم آلاینده تر ارائه می دهد.”

Dello Stritto خیلی محتاط بوده تا مستقیما نگوید که WRX STI بعدی هیبریدی می شود اما چندین بار غیر مستقیم به آن اشاره کرده است. با توجه به این که WRX بعدی از پلتفرم جهانی جدید سوبارو بهره خواهد برد، منطقی است که این خودرو از نیرومحرکه برقی بهره ببرد چرا که این پلتفرم با در نظر گرفتن هیبریدی ها مهندسی شده است.

 

 


مطالب پیشنهادی