کانسپت سئات لئون کریستوبال ایمن ترین خودروی تاریخ کمپانی است - پروفسور استون
۲۵ام آبان ۱۳۹۶ ماشین و خودرو


کانسپت سئات لئون کریستوبال ایمن ترین خودروی تاریخ کمپانی است

گروه بین الملل : شرکت سئات از کانسپت لئون کریستوبال در نمایشگاه شهر هوشمند در بارسلونای اسپانیا رونمایی کرده است.

به گزارش پروفسور استون ، این خودرو که نام خود را از یکی از رانندگان قدیمی شرکت گرفته، از آن به عنوان ایمن ترین خودرو در تاریخ کمپانی یاد می شود و به شش سیستم مختلف مجهز شده که برای کاهش ریسک های تصادف طراحی شده اند. این سیستم ها ممکن است آن هایی نباشند که شما انتظارش را دارید، ولی آن ها اصلی ترین دلایل تصادفات مانند خواب آلودگی، حواس پرتی، افزایش سرعت و مصرف الکل را هدف قرار می دهند.

به منظور مقابله با این مشکلات، که ۸۰ درصد از تمامی تصادفات رانندگی را باعث می شوند، این کانسپت به یک دستگاه بررسی تنفس راننده مجهز است که اگر در تنفس وی الکل تشخیص دهد، امکان رانندگی به وی نخواهد داد. یکی دیگر از ویژگی های خاص این خودرو قابلیتی به نام درایو کوچ می باشد، یک دستیار صوتی که هشدارهای ایمنی سفارشی را به اطلاع راننده می رساند.

طراحان همچنین یک صفحه نمایش خاص به عنوان یک آینه روی خودرو نصب کرده اند که نقاط کور را از بین برده و میدان دید بهتری در اختیار راننده قرار می دهد. همچنین یک حالت راهنما نیز در ین خودرو تعبیه شده که به والدین اجازه می دهد حداکثر سرعت خودروی فرزند خود را محدود کرده و موقعیت مکانی خودروی آن ها را کنترل کنند. یکی دیگر از حالت های قابل توجه این خودرو قابلیتی به اسم فرشته نجات است که در صورت استفاده از آن، تمامی ۱۵ سیستم ایمنی دیگر خودرو فعال می شوند.

اگر تصادفی رخ بدهد، جعبه سیاه این مدل کانسپت تصاویر و داده ها را می توان به یک گوشی تلفن همراه ارسال کند.

علاوه بر رونمایی از کانسپت لئون کریستوبال، این کمپانی همچنین نمونه های اولیه خودروی ۱۰eMii را رونمایی کرد که به زودی قرار است در اختیار کارکنان آزمایشگاه متروپلیس در بارسلونا قرار بگیرد. این خودرو همچنین در بندر ۰۱ این شهر در یک سرویس اشتراک سواری به کار گرفته خواهد شد. نمایشگاه شهر هوشمند همچنین محل برگزاری فینال بزرگ مسابقه رانندگی خودران بود که طی ان ۵۰ دانشجو از ۹ دانشگاه نرم افزارهای رانندگی خودران را طراحی کرده بودند که طی آن می بایست یک خودرو تستی را در یک پیست بسته به صورت خودران هدایت می کردند.

 

 

 


مطالب پیشنهادی