یک طراحی ذهنی از نسل جدید آئودی A1 منتشر شد - پروفسور استون
۲۴ام آبان ۱۳۹۶ ماشین و خودرو

گروه بین الملل: به تازگی یک طراحی ذهنی از نسل بعدی هاچ بک پایه آئودی A1 قبل از رونمایی جهانی این خودرو در نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۸، منتشر شده است.

به گزارش پروفسور استون، A1 یکی از قدیمی ترین محصولات در خط تولید آئودی است بنابراین زمان آن رسیده تا مدل نسل جدید آن عرضه شود. گفته می شود این مدل جدید بر اساس پلتفرم ارزان تر MQB A0 ساخته خواهد شد که با سئات ایبیزا و فولکس واگن پولوی جدید مشترک است. هم چنین این خودرو با سه در عرضه نخواهد شد و تنها مدل پنج در اسپرتبک آن ارائه می شود. از آنجا که این خودرو بر أساس پلتفرم MQB A0 ساخته می شود انتظار می رود ابعادی بزرگ تر از قبل داشته باشد که در حدود پولو است. چگونگی تلاش آئودی برای تمایز هاچ بک های A1 و A3 جالب خواهد بود.

در این طراحی ذهنی ظاهری جدید و الهام گرفته از آئودی A8 شامل جلوپنجره شش ضلعی بزرگ و چراغ های جلوی LED، خطوطی روی بدنه و ترکیب رنگ دوگانه الهام گرفته از Q2 دیده می شود. گمان می رود آئودی در کابین این خودرو موادی با کیفیت و تکنولوژی های جدید در حد یک هاچ بک لوکس کامپکت را تعبیه کند.

می توان انتظار داشت طیف موتورهای A1 جدید شامل ۱٫۰ لیتری TSI سه سیلندر توربو با قدرت ۱۱۵ اسب بخار، ۱٫۵ لیتری چهار سیلندر TSI با قدرت ۱۵۰ اسب بخار و نسخه ای S1 با موتور ۲٫۰ لیتری TSI چهار سیلندر با قدرت ۲۵۰ اسب بخار باشد. گزینه های گیربکس این خودرو شامل دستی شش سرعته، DSG هفت سرعته یا DSG شش سرعته خواهد بود.

 

 

 


مطالب پیشنهادی