رونمایی از کوروت ZR1 مدل 2019 با 755 اسب بخار نیرو - پروفسور استون
۲۴ام آبان ۱۳۹۶ ماشین و خودرو

گروه بین الملل : شورولت بالاخره کوروت ZR1 مدل ۲۰۱۹ را رونمایی کرد. این خودرو که با عنوان سریع ترین و قوی ترین کوروت تاریخ از آن یاد می کنند، از یک موتور ۶٫۲ لیتری سوپرشارژر LT5 هشت سیلندر خورجینی با ۷۵۵ اسب بخار نیرو و ۹۶۸ نیوتن متر گشتاور استفاده می کند.

به گزارش پروفسور استون ، این موتور را می توان به یک گیربکس هفت دنده دستی یا آپشن هشت دنده اتومات متصل کرد. شورولت وارد جزئیات نشده ولی تایید کرده که حداکثر سرعت این خودرو حدودا ۳۳۷ کیلومتر بر ساعت می باشد.

به منظور دستیابی به چنین سرعت های شگفت انگیزی، خودرو به یک طراحی قسمت جلو کاملا جدید و یک زیرباله جلوی تقویت کننده داون فورس مجهز شده است. این خودرو همچنین به یک کاپوت فیبر کربنی خاص و ۴ رادیاتور جدید مجهز شده است.

دو پکیج طراحی بدنه آیرودینامیک و پک استاندارد Low Wing به گونه ای طراحی شده تا حداکثر سرعت های ممکن را ارائه نماید. این پک به ZR1 اجازه می دهد تا ۷۰ درصد داون فورس بیشتری در مقایسه با پک آیرودینامیک پایه Z06 ارائه کند.

پکیج پرفورمنس ZTK پا یک قدم فرا گذاشته و یک اسپلیتر جلو و یک باله قابل تنظیم که حدودا ۴۳۰ کیلوگرم داون فورس تولید می کند به خودرو اضافه کرده است. این پک همچنین شامل تایرهای تابستانی میشلن پایلوت اسپرت کاپ ۲، تغییراتی در شاسی و یک سیستم کنترل سواری مغناطیسی که کشش بیشتری در سر پیچ ها ارائه می کند می شود.

شورولت همچنین یک پک جدید به نام سبرینگ Orange Design برای این خودرو ارائه کرده که شامل رنگ بدنه نارنجی سبرینگ و کالیپرهای ترمز نارنجی و برخی تزئینات نارنجی در بخش های مختلف خودرو می باشد. این پک همچنین به مواردی مانند کمربندهای ایمنی نارنجی، دوخت متضاد نارنجی و تریم برنز آلومینیومی اشاره کرد.

کابین این خودرو را می توان به مجموعه ای از آپشن ها شامل صندلی های جلو گرم و سرد شونده با روکش چرم ناپا، یک فرمان فیبر کربنی، یک سیستم صوتی بوز و یک ضبط کننده اطلاعات پرفورمنس خودرو اشاره کرد.

شورولت کوروت ZR1 مدل ۲۰۱۹ از بهار آینده به فروش خواهد رسید و اندکی مانده به زمان رونمایی، جزئیات قیمت آن قرار است اعلام شود.

 

 


مطالب پیشنهادی