ترامپ تهدیدی برای صنعت خودروی ایالات‌متحده
۲۳ام آبان ۱۳۹۶ ماشین و خودرو

به گزارش اخبار خودرو ، روجر هرابین نویسنده یکی از خبرگزاری‌های بریتانیایی روز گذشته در گزارشی تحلیلی به پیامدهای بی‌توجهی ترامپ به سیاست‌های سخت‌گیرانه کاهش آلایندگی پرداخته است که می‌تواند صنعت خودروی یکی از اولین کشورهای خودروساز صنعتی را فلج کند.

جری برون تحلیلگر اقتصادی می‌گوید چین می‌تواند بر کل صنعت خودرو مسلط شود، چراکه آن‌ها در حال سرمایه‌گذاری زیادی روی تولید خودروهای برقی هستند که آینده خودروسازی را شکل می‌دهند.

جری برون

جری برون

بنابراین ایالات‌متحده نیز باید سرمایه‌گذاری زیادی روی فناوری خودروهای برقی داشته باشد،‌ همچنین قوانین فدرال باید مشوق‌هایی برای خرید این خودروها ایجاد کند.

اما در این وضعیت رئیس‌جمهور ترامپ و خودروسازان آمریکایی در حالت نیمه‌خواب به سرمی‌برند و متوجه ابعاد چالش روبه‌روی خود نیستند. او گفت: «وقتی‌که چینی‌ها در صنایعی مثل توربین‌های بادی و سلول‌های خورشیدی کل بازار جهان را در دست گرفته‌اند، چرا نتوانند صنعت خودروی ایالات‌متحده را نابود کنند. این در حالی است که حتی مردم دیترویت هم نمی‌دانند در آستانه چه فاجعه‌ای هستند. آن‌ها باید بیدار شوند و من امیدوارم چنین اتفاقی رخ دهد. چینی‌ها سرمایه‌گذاری میلیاردی روی تکنولوژی باتری و خودروهای برقی انجام می‌دهند و همچنین قوانین دولتی وضع کرده‌اند تا خودروسازان و مشتریان مجبور باشند درصدی از بازار را به خودروهای برقی اختصاص دهند.»

جری برون در ادامه صحبت‌های خود اضافه کرد که باور دارد خودروهای برقی تا کمتر از پنج سال آینده به‌عنوان رقیب سرسختی برای خودروهای بنزینی و دیزلی شناخته خواهند شد.

شایان‌ذکر است جری بروان نماینده ۱۵سناتور ایالتی است که مخالف اقدامات اخیر ترامپ برای حذف محدودیت‌هایی است که در سال‌های پیش‌رو برای کاهش آلایندگی خودروها توسط رئیس‌جمهور پیشین این کشور، اوباما به تصویب رسیده بود.

منتقد کالیفرنیایی ادامه داد: «ما در مسابقه‌ای بین ایده‌ها، اقدامات و سیاست‌ها هستیم. خروجی این مسابقه نشان خواهد داد که دنیا در ۱۰ تا ۲۰ سال آینده چه شکلی خواهد داشت.»مطالب پیشنهادی