آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
برترين مطالب
Best Posts
انتخاب شما
پجواک موزیک
نیوز حرف
نودیاری
آنتی پسورد
راهپیمایی میلیونی کاظمیه زیر باران شدید بغداد ادامه دارد -  چهارشنبه ,۱۴ فروردین , ۱۳۹۸
دسته بندی :


آیین های بزرگداشت ۲۵ رجب سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع) بطور رسمی با برافراشته شدن پرچم های سیاه به جای سبز بر فراز گنبدهای حرم امامین کاظمین (ع) و نیز حرکت میلیونی و پیاده زائران به سمت حرم مطهر به رسم هر ساله، عصر جمعه بطور همزمان آغاز شد.

در حالی که پیاده روی زائران عاشق اهل بیت (ع) طی سه روز گذشته از مسیرهای مختلف بغداد پایتخت عراق به سمت شهر کاظمین در شمال پایتخت ادامه داشته است، زائران امروز دوشنبه در شرایطی در این مراسم شرکت کردند که بغداد از صبح امروز تا زمان انتشار گزارش با وزش باد و باران های شدید مواجه بوده است.

با این حال مسیرهای منتهی به کاظمین و حرم مطهر امامین کاظمین در این شهر امروز نیز مملو از جمعیتی بود که با پای پیاده برای زیارت امام موسی کاظم (ع) و امام جواد (ع) می رفتند.

‘عادل عبدالمهدی’ نخست وزیر و فرمانده کل قوای مسلح عراق نیز عصر دوشنبه با راهپیمایان کاظمیه همراه شد و در مراسم پیاده روی به سمت کاظمین مشارکت کرد.

صدها موکب نیز در طول مسیرها، خیمه های استقبال و پذیرایی از زائران را دایر کرده و سرگرم پذیرایی از عزاداران امامین کاظمین (ع) هستند.

مراسم سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع) بعد از عاشورا و اربعین حسینی بزرگترین مراسم دینی در عراق به شمار می رود که میانگین کمترین حضور در طول ۱۶ سال گذشته ۵ میلیون نفر بوده است.

علاوه بر زائران عراقی که اکثریت را در این مراسم تشکیل می دهند زائران خارجی از دیگر کشورها به ویژه جمهوری اسلامی ایران نیز مردم عراق را در این مراسم حزن انگیزی همراهی می کنند.

اجرای طرح ویژه امنیتی برای تامین امنیت زائران و مسیرهای راهپیمایی و نیز محدودیت های شدید ترافیکی در نقاط مختلف بغداد از دیگر ابعاد برگزاری مراسم سالانه شهادت امام موسی کاظم (ع) است.

امسال نیز فرماندهی عملیات امنیت بغداد، مسیرهای مشخصی را برای حرکت زائران از داخل بغداد تعیین کرده و تمامی خیابان ها و فرعی های منتهی به این مسیرها را مسدود کرده و همین امر تردد و جابجایی عادی در بسیاری از نقاط این شهر را غیرممکن کرده است.

The post راهپیمایی میلیونی کاظمیه زیر باران شدید بغداد ادامه دارد appeared first on ایران زانتا.

مطالب مرتبط

 ارسال در حدود 3 هفته قبل  نویسنده : admin  دیدگاه‌ها برای راهپیمایی میلیونی کاظمیه زیر باران شدید بغداد ادامه دارد بسته هستند

نظرات بسته شده است.